Już nie otworzysz kolejnego konta na przelew

Wraz z dniem 1 lipca banki utraciły możliwość otwierania kont osobistych na podstawie weryfikacji poprzez przelewy bankowe. Taka decyzja została podjęta w celu ochrony interesów konsumentów. Od tej pory instytucje bankowe nie mogą zakładać rachunków w ramach procedury zdalnej. To dobre rozwiązanie, które ma zminimalizować otwieranie kont na cudze, skradzione tożsamości.

Wyższe bezpieczeństwo przy próbach wyłudzenia kredytu lub pożyczki

Dotychczas otworzenie konta osobistego było proste, wystarczyło wypełnić odpowiedni formularz i przelać na wskazane konto 1 grosz celem potwierdzenia zawarcia umowy. Był to sposób bardzo praktyczny i wygodny, nie mniej jednak jak się okazuje dosyć ryzykowny, co wykorzystywało wielu oszustów. Łatwość w tworzeniu rachunków bankowych sprawiła, że wielu złodziei wykorzystywało okazję, aby zaciągać kredyty na swoje ofiary. Niestety przestępczość internetowa jest coraz bardziej rozbudowana i trzeba podejmować środki ostrożności, aby temu zapobiec.

Zaostrzenie przepisów – czy to koniec kont na przelew?

Zaostrzenie przepisów nie oznacza, że za każdym razem, gdy będziemy chcieli otworzyć nowy rachunek, trzeba pofatygować się z wizytą w banku. Nadal będzie można założyć go bez wychodzenia z domu, aczkolwiek pod warunkiem, że przelew weryfikacyjny zostanie wykonany z rachunku, który zakładaliśmy w sposób tradycyjny.

Aby otworzyć kontao w banku – wystarczy zamówić kuriera

Problem pojawia się wówczas, gdy decydujemy się na otworzenie konta w banku, który nie ma oddziału w naszym miejscu zamieszkania. W tym wypadku także można wnioskować o konto drogą internetową, z tym że umowa zostaje podpisana za pośrednictwem kuriera. Działa to w ten sposób, że kurier dostarcza nam umowę na wskazany przez nas adres i weryfikuje naszą tożsamość, po zapoznaniu się z umową podpisujemy ją, po czym kurier dostarcza ją do instytucji bankowej. Takie rozwiązanie jest praktyczne, nie mniej jednak nie będziemy mogli korzystać z konta od razu. To jedna z dłuższych procedur zakładania konta bankowego. Sprawdź, jakie konta możesz otworzyć przez internet na stronie Kontopremium.com.

Zostaw komentarz